NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5  kwietnia 2020r.

ZAPRASZAMY NA

Rekolekcje ks. abp. M. Jędraszewskiego w Radiu Maryja i TV Trwam

1.  Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. W katedrze o godz. 14.00 Msza św. w ramach XXXV Światowego Dnia Młodzieży. Młodzież proszona jest o łączenie się z katedrą przez Internet.
  3. Zbliża się Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
  4. Celebracje Triduum Paschalnego będą sprawowane bez obecności wiernych. Podajemy czas ich rozpoczęcia, by parafianie mogli włączyć się duchowo w modlitwę w swoich domach.
    • Wielki Czwartek: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w intencji Kapłanów g. 18.00.
    • Wielki Piątek Męki Pańskiej: ceremonie Wielkiego Piątku g. 18.00.
    - W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby ,,dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”
    - Zachęcamy wiernych do adoracji Krzyża w swoich mieszkaniach.
    • Wielka Sobota
    - Nie ma tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.
    - Liturgia Wigilii Paschalnej g. 20.00.
    - Nie ma procesji rezurekcyjnej.
    • Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego nie jest nakazane (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna). Obowiązkowy jest udział w Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jednak także w tym dniu obowiązują ogłoszone ograniczenia prawne i aktualna jest udzielona dyspensa.
  5. Transmisje liturgii Triduum Paschalnego z Jasnej Góry przeprowadzi TVP 1 w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 18.00. W TVP1 w W. Piątek w o 20.50 Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka, w W. Sobotę o 20.25 Orędzie abp. St. Gądeckiego, w Niedzielę Wielkanocną o 7.00 Msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o 11.00 – Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi z Watykanu.
  6. Nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. W sytuacjach wyjątkowych umożliwiamy skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie telefoniczne umówienie.
  7. Nie będzie przedświątecznych odwiedzin chorych. Kapłan przyjdzie na wezwanie wyłącznie do osoby w niebezpieczeństwie śmierci.
  8. Zbiórka ofiar na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Św. została przeniesiona na 13 września.
  9. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Prosimy o włączenie się w domach do modlitwy różańcowej kapłanów i osób konsekrowanych codziennie o 20.30.
  10. Przypominamy, że czasowo wstrzymany został kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego. Paschaliki wielkanocne są do nabycia w kościele.
  11. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Wysocki (l. 66) z ul. Panewnickiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  12. Za wszelkie ofiary składane na Msze św., na potrzeby kościoła oraz na budowę nowego kościoła i klasztoru, w obecnych warunkach na konto parafialne, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Najbliższe dni, które są przed nami, niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego we wspólnocie Domowego Kościoła. Wyrazem tego niech będzie nasz duchowy udział w liturgii Triduum Paschalnego.