XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21  lipca  2019r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru. Za każdą ofiarę, również za ofiary przekazywane na specjalne konto (ostatnio wpłynęła znaczna suma od rodziny naszej parafii, która prosiła o anonimowość) składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dziś udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. W dniach 21-28 lipca będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.
  4. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie o umożliwienie ich dzieciom spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.
  5. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w sobotę o 16.30.
  6. Nauki wraz z dniem skupienia dla narzeczonych rozpoczną się w środę o godz. 19.00.
  7. We wtorek kolejny Bieg wokół Parafii. Zbiórka i zapisy o godz. 19.50.
  8. Za tydzień kolejny Parafialny Rajd Rowerowy - tym razem do Chudowa i Bujakowa. Wyjazd o godz. 15.00.
  9. Paraf. pielgrzymka w Bieszczady odbędzie się 5 i 6 października. Koszt 275 zł. Zapisy i zaliczka przy furcie.
  10. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią (25.01-1.02.2020 r.) Plan pielgrzymki – w gazetce paraf., w gablotce oraz na stronie internetowej.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
  12. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.