Twój IP: 54.145.16.43
2017-12-12 11:31

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. O godz. 16.30 zapraszamy na adwentowe nieszpory.
  2. Dziś także przed kościołem mini kiermasz adwentowy, gdzie można zakupić pierniki upieczone przez nasze parafianki, ręcznie wykonane kartki świąteczne oraz nasze parafialne kalendarze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę nowego kościoła i klasztoru. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła i klasztoru.
  4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na tradycyjne roraty odprawiane od poniedziałku do czwartku o 18.00, a w piątki o 17.00.
  5. W ramach tegorocznych rorat organizowany jest wyjazd dzieci z rodzicami i opiekunami na pielgrzymkę do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego - w sobotę o godz. 6.00. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. O godz. 17.00 Msza św. roratnia. Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 17.30 i Msza św. w int. naszej Ojczyzny.
  8. Nowennę do Dzieciątka Jezus będziemy odprawiać od soboty podczas nabożeństw lub po Mszach św.
  9. Do 17 grudnia przy figurze św. Antoniego z tyłu kościoła lub na furcie klasztornej można składać dary świąteczne w postaci żywności trwałej oraz słodyczy dla potrzebujących z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tzw. „kolędę”. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny pod chórem i na stronie internetowej. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie w kancelarii chęci przyjęcia kolędy, a Parafian dłużej tu mieszkających, u których ona w ostatnich latach się nie odbywała - o zainteresowanie i potwierdzenie chęci wznowienia odwiedzin duszpasterskich.
  11. Jest jeszcze kilka intencji wolnych w grudniu. Osoby zainteresowane mogą się zgłosić w zakrystii lub przy furcie.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła. Dostępne są również świece Caritas oraz opłatki. W zakrystii można zakupić bilet na koncert bożonarodzeniowy „Betlejem w Spodku” (40 zł, 60 zł i 80 zł). Koncert odbędzie się 29 grudnia. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.
  13. W naszej gazetce krótka relacja z ostatniego posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Chmielaka z ul. Łąkowej. Przeżył 79 lat. Wieczny odpoczynek…
  15. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.